Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Seagate

HD Security

Alarm Meldnet

NIBHV

OpenEye

Hanwha Vision Europe

HID

Optex

Securitas

Aritech

Hikvision

MOBOTIX

i-Pro

Service Centrale Nederland

Bydemes

OSEC

G4S

IDIS

Bosch Security Systems

Eagle Eye Networks

Gold-IP

VAIBS

Intrasec

Sequrix

Distri Company

SmartSD

Paraat

ASSA ABLOY

Top Security

VGN Group

Van Dusseldorp Training

ADI

Centurion

Secusoft

Kidde Commercial

BHVcertificaat.online

CDVI

SOBA

Eizo

Brivo

2N

Unii

MPL

Regio Control Veldt

Multiwacht Security

VisionPlatform.ai

Trigion

Alphatronics

Nenova

Akuvox

Teletek

Traka ASSA ABLOY

VEB

Add Secure

Crown Security Services

Milestone

VBN

Seris

Advancis

Network Optix

ASIS

SmartCell

Lobeco

Masset

Connect Security

Ajax Systems

Synguard

Paxton

ARAS

Paralax

Genetec

VVNL

SMC Alarmcentrale

Uniview

LUGN

Vermoedelijke hackers van Twitter-accounts aangehouden

1 augustus 2020
Redactie
09:55

Een Amerikaanse jongen van 17 jaar wordt verdacht van het hacken van de Twitter-accounts van onder andere Barack Obama, Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates en Geert Wilders. Ook een 19-jarige Brit en een 22-jarige Amerikaan werden aangehouden.

Op het Twitteraccount van Geert Wilders (ruim 800.000 volgers), was de ‘header photo’ vervangen door de Marokkaanse vlag en de portretfoto door een karikatuur van een neger. Bij het hacken van de andere accounts waren er geen politieke motieven. Daar ging het om pogingen om volgers op te lichten met bitcointransacties. Die moesten denken dat als zij prominenten als Barack Obama een bedrag in bitcoins schonken, zij dat bedrag later verdubbeld zouden terugkrijgen.

Tweetrapsauthenticatie
Volgens Twitter was de hack niet mogelijk geweest zonder hulp van binnenuit. De accounts waren namelijk beveiligd met tweetrapsauthenticatie. Om ze te kunnen bewerken heb je bijvoorbeeld het wachtwoord en de telefoon van de gebruiker nodig. Dit systeem werd door de hackers omzeild, wat van buitenaf niet mogelijk zou zijn. Volgens het bedrijf zijn medewerkers het slachtoffer geworden van ‘spearphishing’. Op die manier worden op listige wijze inloggegevens ontfutseld. Meerdere medewerkers zijn op deze wijze om de tuin geleid, waardoor de hackers toegang kregen tot 130 Twitter-accounts. De hoofdverdachte is aangehouden in Florida, waar hij berecht kan worden als een volwassene. Er lopen dertig aanklachten tegen hem.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

Seagate

Suricat

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Wordt een partner