Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Eizo

Hikvision

IDIS

Lobeco

CSL

SmartSD

Regio Control Veldt

Nenova

HID

Distri Company

Uniview

VideoGuard

Seagate

Gold-IP

Alphatronics

i-Pro

Kidde Commercial

Eagle Eye Networks

Paraat

VAIBS

Brivo

Add Secure

Traka ASSA ABLOY

MOBOTIX

Trigion

VVNL

Ajax Systems

Dero Security Products

SmartCell

Bosch Security Systems

Network Optix

Secusoft

Optex

Avigilon Alta

BHVcertificaat.online

Unii

NIBHV

Paxton

Milestone

Aritech

Hanwha Vision Europe

SMC Alarmcentrale

HD Security

Connect Security

NetworxConnect

Alarm Meldnet

Masset

G4S

2N

Sequrix

OSEC

ADI

Advancis

CDVI

Genetec

Oribi ID Solutions

PG Security Systems

Bydemes

Intrasec

Top Security

Akuvox

ASIS

Centurion

VBN

SOBA

Crown Security Services

Service Centrale Nederland

Seris

Multiwacht

ASSA ABLOY

Securitas

EAL

VEB

VGN Group

ARAS

Volgend jaar is aangifte bij politie met DigiD mogelijk

30 november 2014
Redactie
16:45

Vanaf april kunnen burgers online aangifte doen bij de politie en voor de ondertekening DigiD gebruiken. Nu moet dat nog fysiek op het politiebureau, ook al is de aangifte online ingevuld.

Politie medewerkersMaandelijks ontvangt de politie zo’n 32.000 internetaangiften. Ongeveer 40% van de aangiftes wordt via internet gedaan. Burgers hebben keuze uit een aantal aangiftemogelijkheden: via internet, telefonisch, via een videogesprek of op het politiebureau. Voor specifieke delicten die veel impact hebben neemt de politie de aangifte thuis of op locatie op.

Internetaangifte is op dit moment toegespitst op zaken zonder daderindicatie. Elke internetaangifte wordt beoordeeld door een politiemedewerker. Als de aangifte niet volledig is, krijgt de aangever van de politiemedewerker het verzoek het alsnog aan te vullen. Als er een aanknopingspunt is voor opsporing, wordt de aangever indien nodig uitgenodigd om aangifte op het politiebureau te doen. Dan moet de aangifte ook worden ondertekend.

Bij het invullen van de aangifte moet aangegeven worden of er informatie is over de mogelijke dader. zoals een signalement of een voertuig. Als die informatie er niet is, dan is de kans dat voor die aangifte (direct) een dader kan worden opgespoord minimaal. Toch zijn die aangiften waardevol. Zodra er een zaak is die aanknopingspunten biedt, worden die aangiften erbij gehaald. De internetaangifte kan dan alsnog leiden tot het sluitend krijgen van een zaak.

Doordat zo’n 40% van de aangiften via internet gebeurt, kan de politie zich meer richten op aangiften waarvoor opsporingsindicaties zijn en aangiften van zware delicten zoals inbraak en bijvoorbeeld aanranding. In de loop van 2015 kan worden ingelogd met DigiD, daardoor kan de aangifte ook direct digitaal worden ondertekend. De vernieuwde aangiftemodule op internet moet in april 2015 in werking zijn.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Videoguard

Distri Company

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner