Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

HD Security

Eagle Eye Networks

Top Security

Hikvision

Uniview

CDVI

VVNL

Advancis

Network Optix

SmartCell

Bosch Security Systems

Connect Security

Eizo

2N

Traka ASSA ABLOY

Unii

Teletek

Dero Security Products

Nenova

Optex

Add Secure

Bydemes

Intrasec

Distri Company

SmartSD

NIBHV

OSEC

VGN Group

BHVcertificaat.online

Brivo

LUGN

VisionPlatform.ai

SMC Alarmcentrale

EAL

Alarm Meldnet

Akuvox

Centurion

Secusoft

Milestone

IDIS

Paralax

Masset

Paraat

Securitas

Trigion

MPL

Multiwacht

Genetec

ADI

SOBA

Aritech

Ajax Systems

Sequrix

HID

ASIS

Kidde Commercial

ASSA ABLOY

Crown Security Services

Oribi ID Solutions

Seris

Paxton

Hanwha Vision Europe

Service Centrale Nederland

MOBOTIX

G4S

Lobeco

VideoGuard

VEB

Alphatronics

i-Pro

Regio Control Veldt

Gold-IP

ARAS

Synguard

VAIBS

CSL

Seagate

VBN

Vraag naar cyberverzekering gaat hoge vlucht nemen

1 november 2013
Redactie
16:26

Een bedrijfsdekking voor cyberrisico’s zal op korte termijn net zo normaal zijn als een brand- of aansprakelijkheidsverzekering. De bedrijfscontinuïteit kan net zo goed door cyberrisico’s in gevaar komen als door een brand of diefstal.

gehackte websiteDe kosten van cyberincidenten lopen in Nederland nu al in de miljarden euro’s per jaar. Verzekeraars zullen de komende jaren in rap tempo cyberverzekeringen ontwikkelen en op de markt brengen.

Dat concludeert het Verbond van Verzekeraars in zijn position paper ‘Virtuele risico’s, echte schade’. In het position paper constateert het Verbond dat geen enkele traditionele verzekering een goede dekking biedt voor cyberincidenten. Reguliere aansprakelijkheidsverzekeringen bieden doorgaans ook alleen dekking voor zaak- en letselschade, niet voor financieel nadeel als gevolg van een digitaal incident.

Cyberrisico’s ontstaan als gevolg van moedwillige aanvallen van buitenaf (hackers, virussen), al dan niet opzettelijke menselijke fouten of technisch falen. TNO schat de jaarlijkse schade door cybercrime in Nederland op 10 miljard euro. In de Verenigde Staten zijn verzekeraars daar al ver mee, in Nederland zijn er nog maar weinig cyberpolissen op de markt.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Videoguard

Suricat

SequriX

Distri Company

Wordt een partner