Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Genetec

VBN

Paraat

Multiwacht Security

Traka ASSA ABLOY

Seagate

VAIBS

i-Pro

Distri Company

Brivo

Paxton

Nenova

Kidde Commercial

Teletek

VisionPlatform.ai

Network Optix

Masset

Akuvox

Aritech

Paralax

OpenEye

VVNL

SmartSD

VEB

Top Security

Add Secure

Van Dusseldorp Training

LUGN

ADI

Crown Security Services

VGN Group

Alarm Meldnet

MPL

WBN Security

Lobeco

HD Security

Optex

Trigion

Regio Control Veldt

Supraenet

Seris

G4S

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Ajax Systems

ASSA ABLOY

CDVI

Milestone

2N

OSEC

ASIS

Synguard

Sequrix

Advancis

HID

Hanwha Vision Europe

NIBHV

Unii

MOBOTIX

Centurion

Eagle Eye Networks

Securitas

Bosch Security Systems

SOBA

Connect Security

VIGI

ARAS

Bydemes

Uniview

IDIS

SmartCell

CSL

Secusoft

Eizo

Alphatronics

Steeds meer en harder geweld tegen boswachters

23 januari 2019
Redactie
07:04

Volgens natuurorganisaties is er een toename van geweld tegen boa’s in het domein Milieu, welzijn en infrastructuur. Vorig jaar werden er twaalf mishandeld, 55 persoonlijk bedreigd en dertien uitgescholden. Dat zijn dan alleen nog de gevallen die gemeld zijn. Dinsdag werd nog een vrouwelijke boswachter mishandeld.

Boswachters krijgen steeds meer te maken met hufterigheid, maar ook met zware criminaliteit, zoals het dumpen van drugsafval in de natuur. Om zichzelf hier enigszins tegen te kunnen beschermen beschikken sommige boswachters nu over handboeien en een wapenstok.
Dinsdag was het weer raak. Een vrouwelijke boswachter van Natuurmonumenten werd aan haar arm gewond door een bezoeker die boos werd toen zij hem aansprak over zijn loslopende honden. De politie was er gelukkig snel bij en kon de man op de parkeerplaats van het natuurgebied aanhouden.

Pepperspray
Volgens Staatsbosbeheer neemt het geweld tegen boswachters niet alleen toe, maar wordt het ook harder. Vorig jaar liep een boswachter een gebroken neus op en kon hij vier weken niet werken. Mede daarom worden steeds meer boa’s Milieu, welzijn en infrastructuur uitgerust met een C2000-portofoon, handboeien en een wapenstok. Ook wordt gesproken over pepperspray. In Noord-Brabant, waar het risico van geweld het grootst is vanwege de daar actieve drugsindustrie, is een speciale organisatie opgericht om de boswachters te ondersteunen. De SSIB (Samen Sterk In Brabant) treedt onder andere op tegen het dumpen van drugsafval, stropers en illegale motorcrossers.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

Distri Company

Seagate

SequriX

VIGI

Wordt een partner